เจ้าของ: dj_num
สั่งพิมพ์ ก่อนหน้า ถัดไป

คน ขอนแก่น อีสานอินเตอร์ เข้ามาทักทายกันหน่อยครับ

[คัดลอกลิงก์]
อั่นคับ คือจั๊งซี่ครับ  ผมไปหาหมออยู๋หน้าแรดครับ  สมัยก่อนอีสุกอีใสครับอ้าย  กะดีขึ่นอยู๊ครับ  

เอื้อยอี้ดเด้อครับปีใหม่บ่ได้เมียบ้านดอกครับ  เค้าบ่ให้เมีย  กะเยว่าสิเมียบ้าน จัก หกเจ็ดมื่อครับเอื้อย   พ้อกันเด้อครับ ขั่นเห็นผมกะเอิ้นผมแน๊เด้อเอื้อย  ผมเหลียวบ่คอยเห็น

บ๊อบเด้อบักหล่าเรียนชุมแพ อยู่หกทับได๋อ้ายบ่เคยไปดอกบาร์นั่นหนะมีแต๊ผ่าน  แค่ยางผ่านอ้ายกะย่านแล้ววว  555  บ่กล้าเข้าไปดอก
หวัดดีค่า คนโคราชค่ะ
เด็ก ในเมือง ขอนแก่นจร้า
ตอนนี้เรียน อยู่ กทม หลังปีใหม่เจอกันที่ขอแก่นน้าคร้า
29#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-17 09:02:43 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้
คนภาคกลางแต่อยาก ว่าว ด้วยคน

เว้า บ่แม่น ว่าว คับ ;P นายM มาจะสอนให้ ภาษาอีสานวันละคำ หุหุหุ
ว่าว - สาวว่าว  (ผิด)ความหมาย
เว่า - คือ พูด    หรือคุยกันคับ
เข้ามาเว่า กันหลายๆ เด้อคับ คนอีสาน  อินเตอร์คับ....:lol
อ๋อครับโทษที   พอดีเห็นมีคน 101  เค้าเขียนก็เลยเขียนตาม อิอิ
ว่าจั๋งได๋....เด็กๆ
บ่ว่าจั๊งได๋ดอกครับอ้ายหนึ่ง
34#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-17 12:34:15 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้
อั่นคับ คือจั๊งซี่ครับ  ผมไปหาหมออยู๋หน้าแรดครับ  สมัยก่อนอีสุกอีใสครับอ้าย  กะดีขึ่นอยู๊ครับ  

เอื้อยอี้ดเด้อครับปีใหม่บ่ได้เมียบ้านดอกครับ  เค้าบ่ให้เมีย  กะเยว่าสิเมียบ้าน จัก หกเจ็ดมื่อครับเอื้อย   พ้อกันเด้อครับ ขั่นเห็นผมกะเอิ้นผมแน๊เด้อเอื้อย  ผมเหลียวบ่คอยเห็น
พู้นๆ  คั๊กหลาย คนอีสานกะหน้าตาดีแบบนี้ละครับ เลือดปลาแดกมันแฮงแม่นบ่ ครับ
ไผ๋ สิมาเที่ยวเมืองเลย   มาเด้อครับขึ้นภูกระดึง นำกันครับ

แล้วคลีนิคดีบ่คับ   มีคร์อดหน้าขาวใสบ่อครับ
ถามแน่ครับบักหล้า
คนขอนแก่นคือกันเด้อ.........
คนขอนแก่นเด้อ

00000005.jpg (48.79 KB, ดาวน์โหลดแล้ว: 1)

ผมไม่ทานปลาร้าครับ   แต่ส้มตำหนิทานครับ  ถ้าเอาแบบเป็น ชิ้นมา  ไม่กล้าครับ  5555   

มีครับ แต่ก่อนหมอก็ดำมากกเหมือนกันครับ
maomee

อี่หล่าอยู่อำเภอได๋  อ้ายอยู่มัญจาเด้อครับ
39#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-17 21:35:08 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้
:victory:คนอีสานเงียบๆๆเลยนะครับ หายไปหนกันหมดอ่าครับ
หนาวแล้วดูแลตัวเองด้วยนะครับ
ฮ่วย..มาช้าไปตั๊วหนิ..
พี่ก็ขอนแก่นนะจ๊ะ สงสัยจะเป็นตัวแม่แล้วหละ 555
บ้านอยู่ในเมืองเด้อค่ะ มะอยากบอก อิอิ
41#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-18 09:16:11 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้
[urlฮ่วย..มาช้าไปตั๊วหนิ..
พี่ก็ขอนแก่นนะจ๊ะ สงสัยจะเป็นตัวแม่แล้วหละ 555
บ้านอยู่ในเมืองเด้อค่ะ มะอยากบอก อิอิ
][/url]
เจ้าแม่หนิ๋งมาเองเลย บ่อครับเอี้อย ผมกัคนขอนแก่นติดถามผลงานพี่หนิง มาโดนแล้วตั้งแต่กะทู้เก่าแอบมักอยู่เด้อครับ
จังได๋กะฝากเนื้อฝากโตแน่ ฝากหัวใจดวงน้อยๆแน่ครับอิอิอิอิ
42#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-18 09:16:52 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้

เจ้าแม่หนิ๋งมาเองเลย บ่อครับเอี้อย ผมกัคนขอนแก่นติดถามผลงานพี่หนิง
มาโดนแล้วตั้งแต่กะทู้เก่าแอบมักอยู่เด้อครับ
จังได๋กะฝากเนื้อฝากโตแน่ ฝากหัวใจดวงน้อยๆแน่ครับอิอิอิอิ
43#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-18 09:17:49 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้

เจ้าแม่หนิ๋งมาเองเลย บ่อครับเอี้อย ผมกัคนขอนแก่นติดถามผลงานพี่หนิง
มาโดนแล้วตั้งแต่กะทู้เก่าแอบมักอยู่เด้อครับ

สาธุ
โฮ้มีแต่คนขอนแก่นเต็มเลยเราคนญ้อสกลอีสานเหมือนกันไปกทม.ผ่านกรุงขอนแก่นบ่อยเมืองใหญ่มากแต่ไม่เคยแวะเลย
45#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-18 16:22:39 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้
[quoteโฮ้มีแต่คนขอนแก่นเต็มเลยเราคนญ้อสกลอีสานเหมือนกันไปกทม.ผ่านกรุงขอนแก่นบ่อยเมืองใหญ่มากแต่ไม่เคยแวะเลย
][/quote]
mainum  แวะเซ็นทรัล ดิครับของเยอะดีครับ สนุกครับคนสกลอำเภอไรครับ
46#
 เจ้าของ| โพสต์ 2009-12-18 16:23:33 | ดูเฉพาะโพสต์สมาชิกนี้
  โฮ้มีแต่คนขอนแก่นเต็มเลยเราคนญ้อสกลอีสานเหมือนกันไปกทม.ผ่านกรุงขอนแก่นบ่อยเมืองใหญ่มากแต่ไม่เคยแวะเลย

mainum  แวะเซ็นทรัล ดิครับของเยอะดีครับ สนุกครับคนสกลอำเภอไรครับ
บ่ว่าจั๊งได๋ดอกครับอ้ายหนึ่ง
ต้นฉบับโพสโดย tsuke เมื่อ 2009-12-17 12:27

คิดฮ้อด...เด้อ
คิดฮอดคือกันอ้ายหนึ่ง 555
จีบกันอีกและ
ไผจีบไผหนิ  อ้ายเอ็ม
ขออภัย! คุณไม่ได้รับสิทธิ์ในการดำเนินการในส่วนนี้ กรุณาเลือกอย่างใดอย่างหนึ่ง ลงชื่อเข้าใช้ | ลงทะเบียน

รายละเอียดเครดิต

ติดต่อผู้ดูแลเว็บไซต์ได้ที่ webdungdong@gmail.com|บริษัท ดั้งโด่งดอทคอม จำกัด|ติดต่อลงโฆษณา| ดั้งโด่งดอทคอม@2020

Copyright © 2001-2013 Comsenz Inc.   All Rights Reserved. Powered by Discuz! X3.2 R20140618, Rev.27, Thzaa City 1 Style

ตอบกระทู้ ขึ้นไปด้านบน ไปที่หน้ารายการกระทู้